Osud

„Ačkoli si nemůžeme vybrat, co se nám stane, můžeme si vybrat, jak na to zareagujeme.“ – Epiktétos z Hierápole (asi 55–135, řecký stoický filozof) Co je vlastně osud? Máme věci a události předurčené, jsme jen figurky chodící po dané trase osudu? Ano i ne….. Osudem se zabývá nejen filozofie, ale také náboženství, vyjadřuje myšlenku, že děje v našich životech, světa a celého vesmíru jsou dopředu dány. Můžeme jej však ovlivnit?

Osud

 

Proč bychom jinak měli svobodnou vůli a možnost vědomého rozhodování. Osud si představuji jako různě zakroucenou cestu, jež vede vzhůru, a přitom vrcholek hory nevidím, protože je zakryt mraky. Tuto cestu nahoru lze vyjít celkem bezpečně podél skály, můžeme ji rychle i pomalu vyjet autem se zhasnutými nebo rozsvícenými světly, můžeme kráčet i po krajnici cesty přes kameny s nebezpečím, že se zřítíme dolů. Můžeme nahoru mířit samotní, ve dvojici i ve skupině, můžeme i někoho poponášet nebo být dokonce neseni.

Postup si volíme podle našeho smýšlení, pohodlnosti, také podle toho jak chceme rychle být nahoře nebo jak si naopak chceme vychutnávat okolí a průběh naší cesty. Záleží na nás, jak jsme opatrní nebo jak zamýšlíme riskovat. To je naše svobodná vůle a naše částečné ovlivňování osudu. Zdali se na nás seshora například vyřítí divoké zvíře, spadne balvan nebo do nás dokonce uhodí blesk, to již zcela na nás nezáleží. A tak je ve skutečnosti náš osud v nás a zároveň i mimo nás.

Osud

Čínský filozof a státník Konfucius, jenž žil v letech 552 – 551, kdysi mimo jiné citoval: „Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám.“ Do angličtiny překládáme slovo osud na „fortune“ a to pochází z latinského slova „fortuna“. Původ nalézáme u římské bohyně se jménem Fortuna, jenž byla zosobněním štěstí. Její otec byl Jupiter, neměla žádného milence, ani děti. Fortuna byla uctívána pod různými názvy, třeba jako Fortuna Annonaria, bohyně pro dobrou úrodu, nebo jako Fortuna Virilis, která přinášela mužům štěstí v jejich kariéře. Některé její podoby nebyly zcela kladné, například Fortuna Dubia (pochybovačná), Fortuna Mala (čirá smůla) nebo Fortuna Brevis (vrtkavé štěstí). Jejím ekvivalentem v řecké mytologii je bohyně Tyché, která je bohyní šťastné náhody.

V severské mytologii jsou známé Norny, neboli sudičky. Norny předurčují lidem, ale někdy i bohům jejich osud, občas ale jen věští a říkají osud, který je dán vyšším neosobním principem a který člověk, ale ani bůh, nemůže ovlivnit. Tři Norny jsou nejvyšší, jsou bohyněmi osudu. Bohyně minulosti Urd - „Osudová“, je spojena především s minulými události, které ovlivňovaly osudy nejen žijících lidí, ale také osudy jejich budoucích potomků. Druhá bohyně přítomnosti, nazývaná Verdandi - „stávající se“, je vázána se současnými ději, které ale mohou ovlivňovat budoucnost.

Konečně třetí z těchto sudiček je bohyně Skuld - „Co má být“, vypráví o tom, co následuje, splétajíc tak minulost s přítomností do obrazu budoucnosti. Tato myšlenka v podstatě odpovídá současnému rozšířenému názoru, podle něhož minulost a současnost výrazně ovlivňují všechny nadcházející události. Švýcarský psychiatr a psychoterapeut, žijící v letech 1875 – 1961, Carl Gustav Jung kdysi řekl: „Osobnost se vyvíjí v průběhu života z těžko znatelných nebo i neznatelných zárodečných vloh a teprve naše činy ukáží, kdo vlastně jsme. Jsme jako Slunce, které živí život na Zemi a plodí všelicos krásného, zvláštního i zlého: jsme jako matky, které nosí v lůně štěstí i hoře, o kterých nic nevědí.

Osud

 

Zprvu nevíme, jaké činy nebo zločiny, jaký osud, jaké dobro a jaké zlo v sobě máme: a teprve podzim vyjeví, co zplodilo jaro, a teprve večer bude jasné, co ráno začalo. “ V přítomnosti nelze měnit následky z minulosti. Lze na ně však vždy vědomě nebo nevědomě reagovat. V podstatě to co se nám v životě děje se děje buď díky naší reakci za pomocí činu nebo myšlenky nebo naopak volným vyplynutím.

Neustále tak ovlivňujeme svůj osud vším, co děláme i neděláme. Pokud máte pocit, že ve vašem životě něco nefunguje, může to být přímý důsledek vašeho konání nebo nekonání v minulosti. Naše vnitřní bohatství není jen v dosahování určitých cílů, ale hlavně v našich odezvách na překážky, události i nepříjemnosti, které nám osud přichystal. I když se nám něco nepodařilo, nesložili jsme důležitou zkoušku, nezískali jsme vysněného partnera nebo nedokončili klíčovou práci, je náš život o všechny zkušenosti bohatší a možná i dokonalejší.

Život lze přirovnat ke šňůrce perel, kde každá událost je perlou už z důvodu jejího prožitku. Na závěr mně přijde příznačný citát německého filozofa, žijícího v letech 1788 – 1860, Arthura Schopenhauera: „Osud míchá karty, my hrajeme.“

Vaše kartářka Věrka

Vhodné dny pro……..

Někdy je dobré vědět, čemu je ten který den nakloněn.

Může nás to popostrčit kupředu, usnadní nám to rozhodování.

Vztahy: 1 a 3. Srpna Léčení, operace: 30. Července a 2. Srpna

Velké nákupy, investice: 29. července 2017

Cestování: 2 a 4. Srpna Změna práce, podpisy smluv, začátek nových projektů: 30. Července a 4. srpna

MEDITACE pro harmonii

Necítíte se dobře, jste unavení bez zjevných příčin a také vaše nálada není nejlepší? Pak se připojte k naší meditaci, která je zaměřena na zlepšení duševního stavu a zharmonizování organismu.

Začne v pondělí 31. Července ve 20.00 hodin a bude trvat deset minut. Před meditací si navoďte uvolněnou atmosféru pomocí vonných svíček a olejů, uvařte si bylinkový čaj s medem, který můžete pít vlažný nebo vychlazený. Tělu uleví od napětí a duši pohladí masáž mandlovým olejem nebo sauna.

Masáž můžete případně nahradit koupelí s přidáním uvolňujících olejů a saunu sprchou se střídáním teplé a studené vody. Pohodu završte kouskem kvalitní hořké čokolády, která působí protistresově.

MEDITACE pro harmonii

KARETNÍ peněžní kalendář Jak se říká – peněz není nikdy dost.

A za současných ekonomických podmínek je nutné zacházet S financemi uvážlivě, opatrně. Kdy se držet zpátky a kdy naopak investovat? Pomocníkem a obecným průvodem Vám může být náš karetní výklad. 29. července – nebudete-li se bát spoléhat na sebe, Můžete udělat pořádný krok dopředu.

Dobře víte, co je pro vás nejlepší. Chcete-li tedy prosperovat, Držte se svého úsudku a intuice. 30. července – nebojte se nových podnikatelských aktivit, vnesou do oblasti financí svěží vítr, jak se říká. Jen pozor na iluze, ty by vás strhly do problémů. Více přemýšlejte, radu hledejte u zkušených 31. července – využijte svoji sílu, své charisma, ale zároveň vždy volte tzv. zlatou stření cestu.

Vaše ego vám pomůže odehnat případné konkurenty, Vaše mysl zase uvědomit si příležitosti. Nebude jich málo, ale volby by měla být promyšlená. 1.srpna – choďte do společnosti, mezi lidi.

Navazujte kontakty, které vám mohou pomoci na cestě za prosperitou. 2.srpna - využijte všeho, co se nabízí. A co dnes započnete, Snažte se dotáhnout do zdárného konce. I když si na výsledek svého snažení možná počkáte, určitě bude stát za to. 3.srpna – můžete navázat plodnou spolupráci s někým, kdo se vyzná, jak se říká. Díky němu vás čeká vzestup na finančním poli.

Ukáže vám cestu, rozdá rady a bude ochoten i přižit ruku k dílu. 4.srpna – nebojte se rázných kroků a důležitých rozhodnutí. Zbaví vás nervozity, přinesou vám klid. Na vše, co se nepovedlo, zapomeňte.

Do hádek a sporů o peníze se raději nepouštějte.

KARETNÍ peněžní kalendář Jak se říká – peněz není nikdy dost.

Barometr zdraví a lásky: 29.7.-4.8.

Udělejte něco pro zdraví – nemocí, ohrožené orgány – dle starých astrologických knih:

Planety více přejí látkové výměně v těle a čistění krve. Naši předkové hojně užívali pokrmy z červené řepy. Dnes by se hodil salát anebo ruský boršč právě z červené řepy V tyto dny je také velmi účinná akupresurní masáž a lymfodrenáž, Překvapivě rychle se zbavíte bolesti svalů, především v kříži a v nohách. Jak na lásku a partnerské vztahy:

Již nikomu nepřipomínejte minulost, co bylo, bylo. Nyní je čas odpuštění a nových nadějí. Potlačte svoji zlobu i ješitnost a dejte partnerovi šanci, třeba tu poslední.

Tip pro tento týden:

Netrapte se s dluhy.

V tomto týdnu vám nikdo nic nevrátí, vyčkejte.

Barometr zdraví a lásky



Jak volat na výklad karet po telefonu

Jednoduše vytočte telefonní číslo 906 420 300 a budete spojeni s volnou kartářkou či věštcem, nebo si můžete sami zvolit, s kým chcete hovořit, od koho si chcete nechat vyložit karty - zvolte číslo linky Vaší požadované kartářky / věštce na svém telefonu a budete přepojeni.

Pro volání ze Slovenska použijte linku 0900 699 234.

Při nabití kreditu, lze volat již od 29,- Kč/min vč. DPH

flag cz +420 222 701 428
flag sk +421 220 510 302

Naše služby

Poskytujeme Vám výklad karet po telefonu prostřednictvím vybraných, kvalitních kartářek a věštců. Mnozí z vás se potřebují rychle poradit s kartářkou, věštcem a znát odpověď na svoje otázky bez zdlouhavého objednávání, proto je tu pro Vás naše telefonní linka. Volat můžete každý den i v sobotu a v neděli, ve dne i v noci, tedy 24 hodin denně.


Teď hned

Teď hned

Potřebujete se co nejdřív na něco zeptat kartářky, můžete zavolat teď hned, jsme pro Vás stále na lince.

Kvalitně

Kvalitně

Kvalitní služby jsou pro nás prioritou, proto vybíráme kartářky a věštce s kvalitními schopnostmi.

Něco navíc

Něco navíc

Vážíme si Vaší přízně a proto Vám chceme posktynout vždy něco navíc.